15 praktikus tipp a hackerek elleni védekezéshez: így óvhatod meg adataidat 1. **Erős jelszavak használata**: Válassz olyan jelszavakat, amelyek legalább 12 karakterből állnak, és tartalmaznak betűket, számokat és speciális karaktereket. 2. **Kétfaktoro
Ha nem vigyázol, akár mindenedet elveszítheted. Mutatunk 15 egyszerű trükköt, amivel biztonságban tudhatod a készülékeidet.
A kiberbiztonság az egyik legfontosabb, amit a ma emberének meg kell tanulnia: a hackerek ugyanis az online térben folyamatosan lesben állnak, és minden kiskaput kihasználnak, minden trükköt bevetnek, hogy a lehető legtöbb kárt okozzák nekünk - és persze a lehető legtöbb hasznot hajtsák maguknak. Naponta kerülnek fel a világhálóra újabb és újabb vírusok, folyamatosan találkozhatunk újabb és újabb átverésekkel. Sajnos azt is egyre többen tapasztalják meg, milyen az, ha egy óvatlan kattintás után kémprogramok jelennek meg az okostelefonon, netán egy elhibázott döntés miatt bűnözők férnek hozzá a bankszámlán tárolt megtakarításhoz.
A Forbes legfrissebb kiadványában egy 15 pontos útmutatót tett közzé, amely segíthet megóvni magunkat a digitális bűnözők támadásaitól. Kiemelendő, hogy nem csupán a személyes adataink, e-mailjeink vagy fényképeink kerülhetnek kockázatba; a bűnözők fő célpontja valójában a pénzügyi javaink megszerzése.
1. Érdemes néhány havonta frissíteni a jelszavunkat!
2. Mindig alkalmazzunk eltérő jelszavakat a különböző fiókjainkhoz! A hackerek gyakran, ha sikerül hozzáférniük egy jelszóhoz, azonnal megpróbálják azt a személy összes egyéb fiókjánál is. Sokan ugyanis hajlamosak mindenhol ugyanazt a jelszót használni, ami komoly biztonsági kockázatot jelent.
3. Ahol lehet, aktiváljuk a többlépcsős azonosítást!
4. Használjunk különböző e-mail-fiókokat eltérő célokra! Szakértők ajánlása alapján érdemes elkerülni, hogy a legfontosabb levelezésünkkel megegyező e-mail címet használjunk a különféle weboldalakra történő regisztráció során, legyen szó akár streaming szolgáltatásokról vagy online boltokról.
Időről időre érdemes ellenőriznünk az e-mail-címünket olyan weboldalakon, mint a Have I Been Pwned, hogy megtudjuk, szerepel-e a címünk nyilvános jelszólistákon. Továbbá, a keresőmotorok mellett használhatunk biztonsági alkalmazásokat is, például a Norton Dark Web Monitoring szolgáltatását, hogy még alaposabb védelmet nyújtsunk adataink számára.
Időről időre érdemes átnézni a bankszámlánkról indított kifizetéseket, hogy felfedezzük azokat az esetleges tranzakciókat, amelyeket nem mi kezdeményeztünk.