A Bitcoin 2030-ra túlszárnyalja az aranyat, és eléri az 1 millió dolláros értéket.


Zoltán, az ICOBench Magyarország főszerkesztője, az utóbbi években számos kriptovalutával kapcsolatos projekt mélyreható elemzésébe merült. Tapasztalataival és tudásával gazdagította a hazai kripto közösséget, miközben a medvepiacok kihívásait is sikeresen átvészelte. Figyelemmel kísérte a Bitcoin fejlődését, és mindig naprakész információkkal szolgál a legújabb trendekről és eseményekről.

Miközben az arany ára új csúcsokat döntöget, elérve az unciánként 2848 dollárt, egyre több pénzügyi elemző és szakértő hangsúlyozza, hogy a Bitcoin a jövőbeni értékmegőrzés szempontjából kedvezőbb választás lehet az arannyal szemben.

Daniel Roberts, a Nasdaqon bejegyzett IREN technológiai vállalat vezérigazgatója és alapítója, a Livewire Marketsnek adott nyilatkozatában kifejtette, hogy a Bitcoin piaci tőkeértékének az aranyéval való egyenlővé válásához legalább 900 000 dolláros árfolyamon kellene állnia. Roberts optimista előrejelzése szerint ez a mérföldkő 2030-ra megvalósulhat - írja a Crypto.news cikkében.

Daniel Roberts jól ismeri a kriptopénz világát. Az általa vezetett IREN egy ausztrál vállalat, amely megújuló energiát használó adatközpontokat kínál a Bitcoin-bányászathoz, mesterséges intelligencia működtetéséhez és egyéb üzleti tevékenységekhez. 2024 novemberében, amidőn a kriptopiac dinamikus fellendülésének közepén tartottunk, Roberts váratlanul bejelentette, hogy a Bitcoin…

"piszok olcsó".

A Bitcoint gyakran nevezik digitális aranynak. A híres nemesfémhez hasonlóan ritka, és a turbulens gazdasági körülmények között biztonságos menedéknek tekintik. Jól mutatta ezt kriptók világjárvány idején mutatott felemelkedése.

Roberts az arannyal való párhuzamot vonva érvel a Bitcoin jövőbeli árának alakulásáról. Szerinte a Bitcoin egyre inkább olyan biztonságos menedékeszközként van jelen, mint az arany, sőt, akár még annál is megbízhatóbbnak tekinthető. A szakértő meggyőződése, hogy a Bitcoin piaci kapitalizációja a közeljövőben, várhatóan 2030-ra, eléri az arany piaci kapitalizációját.

Tekintettel arra, hogy az arany piaci kapitalizációja 19,3 billió dollár, míg a Bitcoin piaci kapitalizációja 1,95 billió dollár, a Bitcoin árfolyamának 10-szeresére van szüksége ahhoz, hogy elérje a paritást. Ha a BTC árfolyama átlépi az 1 000 000 dolláros határt, akkor a Bitcoin piaci kapitalizáció tekintetében nagyobb lesz, mint az arany. Roberts arra a következtetésre jut, hogy 2030-ra az egymilliós darabár nem lesz meglepő árfolyam.

A Bitcoin árfolyamának hirtelen emelkedéséhez jelentős mértékben hozzájárulnak az ETF-ek iránti növekvő érdeklődés és az intézményi befektetők aktív Bitcoin-vásárlásai, amelyek magas volumenű tranzakciókat jelentenek.

Fontos megemlíteni, hogy 2030-ra az arany piaci kapitalizációja várhatóan jelentős növekedésen megy keresztül. Az elmúlt öt év tapasztalata azt mutatja, hogy az arany ára több mint 80%-kal emelkedett. Roberts érvelését követve ez azt sugallja, hogy 2030-ra a Bitcoin-nak még egymillió dollárnál is többet kellene nyernie ahhoz, hogy paritásra jusson az aranyhoz képest. Alternatív megközelítésként azt is valószínűsíthetjük, hogy a Bitcoin piaci tőkeértékének eléréséhez, amely az aranyét háttérbe szorítaná, még több időre lesz szüksége.

Roberts úgy véli, hogy több tényező is megerősíti a prognózisát:

"A legegyszerűbben úgy lehet elképzelni a bitcoin értékét, ha úgy gondolunk rá, mint arany 2.0-ra. Olyan világban élünk, ahol a digitális és közösségi hálózatok megzavarták a fizikai megfelelőiket. Ha összehasonlítjuk a bitcoint és az aranyat, ez olyan, mint a digitális az analóggal szemben, a Blockbuster a Netflixszel szemben. A Bitcoin jobban arany, mint az arany. Ritkább, könnyebben átvihető és könnyebben megosztható. Tehát mindazokat a tulajdonságokat, amelyek az arany értékét adják, a bitcoin objektíven lekörözi."

Ez is felkeltheti az érdeklődésedet: A Solaxy előértékesítése már 18 millió dollárnál tart, vajon a SOLX árfolyama beköszönt a robbanásszerű növekedés korába?

Roberts nem az első, aki a Bitcoint "jobb aranyként" említi. A kriptovaluta közösség és a szélesebb pénzügyi világ számos szakértője osztja ezt a nézetet, miszerint a Bitcoin előnyösebb választás lehet az arannyal szemben. Ezen felül az arany árának emelkedése és a Bitcoin értékének csökkenése közötti átmeneti eltérés sem módosítja ezt a véleményt.

A Kína ellen folytatott amerikai kereskedelmi háború új fejezete után a befektetők a hagyományos menedékeszközökhöz fordultak, és az arany kiemelkedett a preferált opciók közül. Február 5-én az arany ára új rekordot döntött, unciánként több mint 2800 dollárra emelkedett. Ezzel szemben a Bitcoin az elmúlt két napban a kivetett vámok által kiváltott piaci korrekció hatásait szenvedte el, mélyen a piros zónában rekedt.

Cathie Wood, az Ark Invest vezérigazgatója, február 2-án a Bloombergnek nyilatkozva hangsúlyozta, hogy a Bitcoin valóban egy új eszközosztályt képvisel. Szerinte ez a digitális valuta nem csupán piaci vezető, hanem egy új globális monetáris rendszer alapköve is.

Wood megemlítette, hogy mentora, a neves közgazdász Art Laffer már 2015-ben kifejtette, miszerint a Bitcoin az a megoldás, amire az Egyesült Államok 1971 óta vár, amikor is a kormány megszüntette az aranyalapú rendszert.

2023-ban Wood kifejtette, hogy a Bitcoin "előnyösebb, mint az arany", és mint inflációs és deflációs védelemként is emlegette. Megjegyezte, hogy a fiatalabb generáció inkább választaná a Bitcoint, mint az aranyat. Ennek oka, hogy a Bitcoin egy innovatív eszköz, amely nem áll olyan szoros kapcsolatban az intézményekkel, mint a hagyományos arany.

Mark Cuban televíziós személyiség és milliárdos üzletember a Wirednek azt mondta, hogy a Bitcoin hasonló az aranyhoz. Mivel mindkettőre úgy tekintenek, mint a gazdasági válságok elleni fedezetre. Hozzátette, hogy a Bitcoin egy nagyszerű értékmegőrző.

"Cuban kifejtette, hogy a Bitcoinra az emberek gyakran úgy gondolnak, mint az arany modernebb, fejlettebb alternatívájára, és ezzel a véleménnyel ő is egyetértene."

Tavaly Jerome Powell, aki 2018 óta áll a Federal Reserve élén, kijelentette, hogy a Bitcoin a virtuális arany szimbólumaként funkcionál, és nem a dollár, hanem az arany riválisaként lép fel.

Manapság egyre népszerűbb állítás, hogy „a Bitcoin felülmúlja az aranyat”, és ez a nézet jellemzően azonos érvek mentén kerül kifejtésre, ahogyan azt korábban már említettük. E népszerűség mögött számos neves támogató áll, köztük Brian Armstrong, a Coinbase vezérigazgatója, Dan Morehead, a Pantera Capital alapítója, és Matthew Hougan, a Bitwise pénzügyi igazgatója, hogy csak néhányat említsünk. Az ő véleményük is hozzájárul ahhoz, hogy a Bitcoin egyre inkább a modern pénzügyi világ új aranyának számítson.

Related posts