A Mol vezetője kemény üzenetet küldött a kormány felé: engedjük szabadjára a piac működését!

Hernádi Zsolt véleménye szerint a túlszabályozás és a túlzott állami beavatkozás hosszú távon káros hatással lehet a gazdaságra. A túlzott kontroll és szabályozás megfojthatja a vállalkozói szellemet, és gátolhatja a piaci dinamizmust, ami végső soron a gazdasági növekedés rovására mehet.
Hernádi Zsolt a kormánybarát Mandiner című hetilapban közzétett írásában gazdagon merítkezett Douglas Adams klasszikus, a Galaxis útikalauz stopposoknak című regénysorozatából, hogy az elmúlt öt év eseményeit jellemezze. "Ironikus, hogy amikor már úgy tűnik, hogy a dolgok nem is rosszabbodhatnak, hirtelen mégis megtörténik" - idézi az egyik emblematikus mondatot, ezzel rávilágítva a helyzet abszurditására.
Hernádi véleménye szerint az utóbbi évek eseményei valóban drámaiak voltak: a világot sújtó pandémia, az európai konfliktusok, a kétszámjegyű infláció és az árplafonok mind-mind komoly kihívások elé állították a társadalmakat. Az üzemanyaghiányról nem is beszélve. Mindezek azonban "csupán apróságok" ahhoz képest, ami még vár ránk: Donald Trump várhatóan felforgatja a globális rendet, miközben vámpolitikájával nyomás alá helyezi az európai gazdaságokat. Az EU pedig, a céljai követhetetlensége miatt, fokozatosan hátrányba kerül a hagyományos iparra építkező országokkal szemben. Emellett a helyi kormányok egyre szorosabb költségvetési keretek között működnek, és a frusztrált választók nyomása miatt "kényszerintézkedésekre" kényszerülnek, így "satu alatt tartják a vállalatokat".
Hernádi számos recepttel áll elő egy hasonló helyzet kezelésére, és bár óvatosan fogalmaz, javaslatai zöme nem az üzleti világra, hanem inkább az állami döntéshozókra irányul.