Az amerikai lakosság jelentős része "veszélyes diktátornak" tekinti Donald Trumpot.

A Public Religion Research Institute (PRRI) független felmérése alapján az amerikai lakosság csupán 40 százaléka mutatott pozitív véleményt Trump teljesítményéről a hivatali idejének első 100 napját követően. Ez a szám figyelemre méltó, és különösen aggasztó Trump számára, hiszen
Az Axios jelentése alapján úgy tűnik, hogy azok a választók, akik segítettek a Fehér Házba való visszajutásában, most kezdenek eltávolodni tőle.
A felmérés szerint a republikánusok 83 százaléka - ami Trumphoz képest viszonylag alacsony szám - kedvezően vélekedett az elnökről és intézkedéseiről, míg a függetlenek 35 százaléka és a demokraták mindössze 8 százaléka osztotta ezt a véleményt. Számos válaszadó aggodalmát fejezte ki Trump kormányzatot átalakító lépései, vámintézkedései és a megfelelő eljárás nélküli deportálások miatt.
A válaszokban jól látható a faji megosztottság: a fekete, latin és ázsiai-amerikai válaszadók többsége egyetértett a "veszélyes diktátor" kifejezéssel, míg a fehér amerikaiak körében csupán 45 százaléknyian osztották ezt a véleményt.
Melissa Deckman, a PRRI vezérigazgatója az Axiosnak adott interjújában kifejtette, hogy az amerikai lakosság jelentős része diktatórikus jelzőkkel illeti Trumpot, és sokan aggodalommal figyelik, hogy a demokrácia sorsa kérdésessé vált. Bár a Trump-adminisztráció még csak 100 napja van hivatalban, máris komoly ellenállással kell szembenéznie az amerikaiak többsége részéről a politikai programja ellen.
A republikánus választók 81 százaléka továbbra is azt gondolja, hogy "Trump egy erőteljes vezető, akinek meg kell adni a szükséges hatalmat, hogy helyreállítsa Amerika nagyságát". Ezen kívül a fehér amerikaiak 51 százaléka is osztja ezt a nézetet.
Egy friss kutatás alapján az amerikai lakosság jelentős része határozottan elutasítja Trump számos intézkedését:
Ahogyan korábban már említettük, Donald Trump nem csupán az Egyesült Államokat, hanem a Fehér Házat is megosztja, hiszen újabb feszültségek bukkantak fel az elnök adminisztrációjában. Miután Trump először globálisan új vámtarifákat vezetett be, ezeket 90 napra felfüggesztette. A kormányának számos tagja ellenezni kezdte a vámtarifák ilyen módon történő alkalmazását, miközben Trump kereskedelmi tanácsadója és maga az elnök is a vámtarifákban látják az Egyesült Államok kereskedelmének jövőjét. Ezen ellentétek nem csupán kiszivárgott információkból, hanem egy nyilvános szócsatából is napvilágot láttak, amely tovább fokozza a közvélemény érdeklődését.