Egy kis részlet, ami észrevétlenül megemeli a havi költségeidet: talán még csak fel sem tűnik, hogy ezt teszed.
Ő Palik László 14 évvel fiatalabb párja: 3 év titkolózás után mutatta meg Petrát
A kutatások szerint az, hogy milyen hőmérsékleten érzed jól magad az otthonodban, egészen a gyermekkorig vezethető vissza. Ez sokszor a rezsicsökkentés ellen játszik, hiszen akkor is feltekered a termosztátot, amikor valójában nincs szükség rá.
A rezsiköltségek csökkentésének egyik legegyszerűbb és leghatékonyabb módja a tudatos takarékoskodás. Ez azt jelenti, hogy figyelmet fordítasz arra, hogy a nem használt eszközök és rendszerek ne működjenek feleslegesen. Például sokan hajlamosak úgy beállítani a fűtést, hogy akkor is magasabb hőmérsékleten működjön, amikor hosszabb időre elutaznak vagy egész nap távol tartózkodnak otthonról. Az ilyen apró, de jelentős változtatások máris hozzájárulhatnak a költségek mérsékléséhez.
A termosztát hőmérsékletének csökkentése jelentős megtakarítást eredményezhet a fűtési költségekben. Egy friss kutatás azonban felhívja a figyelmet arra, hogy sokan gyermekkori szokásaik miatt nem hajlandók alacsonyabb fokozatra állítani a fűtést, még akkor sem, amikor az otthonuk fűtése valójában már túlzottan is magas. Ez a berögzült gondolkodásmód sok esetben felesleges kiadásokhoz vezethet.
Azok, akik melegebb éghajlaton nőnek fel, vagy gyermekként a magasabb hőmérsékletekhez szoknak, felnőttként is hajlamosak megőrizni ezt a kényelmes, meleg környezetet otthonukban. Ezzel szemben, akik hűvösebb vidéken nevelkedtek, sokkal könnyebben állítják alacsonyabb fokozatra a fűtést, hiszen számukra az ilyen klíma már természetes.
Ezeket a gyerekkori berögződéseket felül tudják írni a közösséghez való tartozás érzései. Ha melegebb helyen nőtt fel valaki, és hűvösebb éghajlatra költözik, könnyebben alkalmazkodik a változásokhoz és a termosztát hőmérsékletét is könnyebben igazítja az új környezetben általában elfogadott mértékekhez, ha úgy érzi, hogy beilleszkedett és kapcsolódik a közösséghez.