A Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Károli Gáspár Református Egyetem összefogásával közös erőfeszítéseket tesznek a bölcsészképzések fenntartásának érdekében.


Egy új együttműködési megállapodás született: a Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE) és a Károli Gáspár Református Egyetem (KGRE) közösen fognak fellépni a bölcsészképzések támogatásáért. Az MTI híre szerint a református felsőoktatási intézmény tájékoztatása alapján ez a lépés új lehetőségeket nyithat meg a két intézmény számára.

Bejelentették: Mindkét egyetem elkötelezetten vallja és elsődleges célként kezeli, hogy az alacsony jelentkezői létszámok ellenére is meg kell őrizni a hagyományos bölcsész szakok hallgatásának lehetőségét. Ugyanakkor "a kor kihívásai" ezt a területet "súlyos helyzetbe hozták", így a felelős gazdálkodásnak, valamint a minőségi oktatási követelményeknek egyaránt ellentmond, hogy egymástól néhány utcára működjenek a párfős képzések.

Kiemelték, hogy az együttműködési megállapodás keretein belül a két intézmény közösen döntött arról, hogy a művészettörténet mesterképzés, valamint a dráma- és színházismeret, továbbá a mozgóképkultúra és médiaismeret tanárképzések a jövőben a PPKE-n kerülnek meghirdetésre.

A KGRE-n tanuló hallgatók a református egyetemen változatlan feltételekkel zárhatják le tanulmányaikat, de lehetőségük van arra is, hogy átvételt kérjenek a PPKE-re. Az egyetem hangsúlyozta, hogy a képzések sikeres befejezését azzal is segíti, hogy azok számára, akik eltérnek az irányadó tantervtől vagy túllépik a képzési időt, hosszú távon lehetőséget biztosít a szükséges tantárgyak vendéghallgatói jogviszony keretében történő teljesítésére.

"A közleményben kifejezésre jut, hogy reméljük, hogy ezek a döntések hozzájárulnak a hagyományos bölcsészettudományi szakok tartós minőségi oktatásának megőrzéséhez!"

Related posts