Hogyan készíthetünk 38 mogyorómikulást mindössze két óra leforgása alatt? | Sokszínű vidéki ínycsiklandó recept Ha szeretnél egy különleges édességgel meglepni családodat vagy barátaidat, a mogyorómikulás tökéletes választás lehet! Ebben a bejegyzésben b

Az egyik legaranyosabb kézműves meglepetés Mikulásra, ami ráadásul kezdők számára is könnyedén megvalósítható, még az 50-es éveikben járó apukák számára is.
Nincs szükség másra, csupán egy csomag földimogyoróra, piros és fehér temperára, kétféle ecsetre, egy kis vízre és egy jó adag eltökéltségre. Érdemes elengedni a berögzült sztereotípiákat is, amelyek állandóan a férfi és női szerepek között passzolgatják a labdát.
Mert ajándékot készíteni igenis menő. Sokkal vagányabb dolog, mint betenni a kosárba a túlárazott, agyoncukrozott csokoládét például. Ráadásul az idő, amit rászánunk a bütykölésre, mütyürözésre, ecsetelésre, megtelik értékes gondolatokkal. Szeretet meditáció, ahol folyton eszünkbe jutnak kedvenc embereink, akik épp úgy fognak majd mosolyogni vagy éppen kuncogni, ahogy mi, mikor megkapják azt a tömzsi mogyorómikit. De kinek fogom adni azt, amelyiknek olyan a formája, mint az Alien?
Nálunk sokáig az adventi dobozban volt vagy egy tucat mogyorómikulás, talán 20 éve kerülhettek bele. Sajnos elfogytak, eltűntek, elugráltak, továbbáltak. Ezért döntöttem úgy, hogy idén készítek újakat. Igen, én, a férfi.
Ha valaki úgy érzi, hogy ez a helyzet sérti a férfiasságát, akkor először is fontos, hogy megértse, ez nem feltétlenül így van. Az ilyen érzések gyakran belső feszültségekből fakadnak. Érdemes lehet ezt a feszültséget egy kreatív és férfias tevékenységgel feloldani. Például építhet egy új kaput a kocsibeállóra – ez nemcsak hasznos, de a férfiasság kifejezésének is remek módja. Én is hasonló cipőben jártam, bár nálam ez a dolog véletlenül jött össze. A fafúrás, fémfúrás és szerelési munkák éppen akkor kerültek sorra, amikor a napfény is kedvezett, hiszen ez a tevékenység szabadban a legjobb. Ezzel szemben a mogyorómikulás készítését nyugodtan megoldhattam mesterséges fény mellett is, akárcsak az írást.
De most inkább térjünk rá a lényegre: hogyan készülnek ezek a vicces kis csodák?
Amint összegyűjtöttük a szükséges hozzávalókat, kezdjük egy felhajtott terítővel megjelölt fél asztallal, amelyre papírt helyezünk. Erre a papírra fognak kerülni a festett Mikik. Először is a ruházatot készítjük el: a piros színt a mogyoróra visszük fel, hiszen a csücskös része fogja alkotni a fejét, míg a kis kiálló héj a sapka tetejeként funkcionál majd.
Miután néhány kísérletet végeztem, arra a legjobb megoldásra jutottam, hogy a mogyorót a hasánál fogom meg két ujjal, és először a hátát festem ki. Ezután körbe festem a fejét is hátulról. Amikor ezzel végeztem, leteszem a mogyorót a papírra, és a kihagyott fejrésznél az ujjam segítségével támasztom meg, így könnyedén el tudom készíteni az elülső és oldalsó hasi részt is. Miután a festék megszáradt, következik a fej: fehér festékkel körbefestem, ami kialakítja a szakállát és a haját is. Középen hagyok egy kis mogyorórészt, ahová tűfilccel rajzolom meg a két szemet.
Fedezd fel velünk a folyamatot lépésről lépésre, amelyet izgalmas fázisfotók segítségével mutatunk be képgalériánkban!
Akinek van kedve, szabadjára engedheti kreativitását, és különböző színekben alkothat mogyorómikulásokat. A ruháikat is átformálhatja, játszhat a figurákkal, ahogy a képzelet szárnyakat kap. Célunk, hogy minél több családi asztalra kerüljön kézzel készült meglepetés, hiszen ezekben ott rejlik a valódi szeretet és az ünnep varázsa.