Hoppá! Mi készül a szolnoki belváros elhagyatott épületénél? Itt a nagy bejelentés! - nézd meg a galériát és a videót!

Szalay Ferenc, Szolnok és térsége fejlesztéséért felelős miniszteri biztos, valamint Töreki András, a városi közgyűlés fideszes frakcióvezetője, és Fejér Andor (Fidesz), a fejlesztési és városüzemeltetési tanácsnok nemrégiben közös sajtótájékoztatót tartottak, ahol bemutatták a jászkunsági vármegyeszékhely új fejlesztési terveit. Ezek a projektek, amelyek a TOP Plusz pályázatok keretében valósulhatnak meg, még idén elindulnak, és várhatóan 2028-ig folytatódnak. A rendezvény során kiemelték Szolnok egyik legismertebb jelképét, az Eötvös téri víztornyot is. A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a városi tulajdonba kerülő, a Gólya parkban található víztorony a Szolnoki Szakképzési Centrum hasznosításába kerül. Az Eötvös téri víztorony, akárcsak a Tisza Szálló, a Szolnokról készült korabeli képeslapok népszerű látványosságaként ismert.
A Szolnoki Értéktár részeként, a Gólya parkkal egyetemben, évtizedekkel ezelőtt került a figyelem középpontjába az Eötvös téri víztorony, amely a rendszerváltást követően magántulajdonba került. Az előző századfordulón, 1902-ben merült fel az igény, hogy a gyorsan növekvő város és a folyamatosan gyarapodó lakosság igényeit kielégítendő, víziközmű hálózat kiépítésére van szükség. Miután több tervet és pályázatot megvizsgáltak, végül megszületett a döntés a víztorony helyszínéről és megvalósításáról. A pályázatot az Ast Ede és Társai tervezői nyerték el, a torony helyét pedig az akkori állatvásártér közelében, a Gólya kocsma szomszédságában jelölték ki. Az építkezés 1909-ben vette kezdetét, és már 1910-re elkészült, hogy szolgálja a város vízellátását.
Az első világháborút követően, 1924 és 1932 között a torony a tűzoltók figyelőállásaként funkcionált. Az 1944-es angol-amerikai szőnyegbombázás során a torony sem maradt érintetlen, komoly sérüléseket szenvedett. 1956-ban újjáépítették, és ezt követően egészen 1970-ig szolgálta a várost. A város 900 éves jubileumára számos 10, 18 és 24 emeletes épület emelkedett a horizonton, így a torony már nem tudta ellátni feladatát, végül bezárták.