Lángoló láva ömlött a Kék-lagúnához, kialakítva egy lenyűgöző és lenyűgöző látványt.

NASA Earth Observatory images by Michala Garrison, using Landsat data from the U.S. Geological Survey and VIIRS day-night band data from the Suomi National Polar-orbiting Partnership
Műholdak figyelték az izlandi Reykjanes-félszigeten bekövetkezett vulkánkitörést, amely után izzó láva kezdett el áramlani a híres Kék-lagúna (Bláa lónið) üdülőhely irányába – számolt be róla a Space.com. A kitörés november 20-án este történt, miután egy földrengéssorozat rázta meg a környéket. A NASA és a Nemzeti Óceán- és Légkörkutató Hivatal (NOAA) műholdjai figyelemmel kísérték az eseményt és a következményeit, dokumentálva e lenyűgöző természeti jelenséget.
A láva végigfolyt a főutakon és elzárta a népszerű turisztikai célpontot. Az esemény ugyan nem érintette az Izlandra érkező és onnan induló járatokat az ország fő repterén, a kitörés közelében fekvő Reykjavík egyes területeit, illetve a Kék-lagúnát azonban kiürítették.
A Suomi NPP műhold infravörös kamerája éjszaka rögzítette a kitörés lenyűgöző pillanatait.
A NOAA egy lenyűgöző time-lapse videót osztott meg, amelyen tisztán látható a vulkánkitörés, amely annyira intenzív volt, hogy még Reykjavík városának fényeit is felülmúlta.
A Landsat 9 műhold Operational Land Imager-2 (OLI-2) berendezése szintén rögzítette az eseményt, amely egy összetett képként készült, és infravörös adatokat is magában foglal.
A november 24-én készült felvételen a Sundhnúkur krátersor közelében, a Stóra Skógfell csúcs szomszédságában található hasadékból kibugyogó láva látványa tárul elénk, amely kelet és nyugat irányába terjed. A képen emellett egy impozáns gázcsóva is megfigyelhető, mely főként kén-dioxidból áll, és lenyűgöző kontrasztot alkot a lávafolyam élénk színeivel.