Kína egy kettős élű fegyvert forgat Trump ellen.


A vámháború piacokra gyakorolt következményeivel, illetve a kiújuló globális versennyel foglalkozunk következő Signature befektetői klubunkon.

Bár a kínai gazdaság növekedése mérséklődött, Peking mégis eredményesen javította az ország mezőgazdasági önellátását, amit jól tükröznek az élelmiszer-importra kivetett vámok. A helyi gabonaárak mostanra ötéves mélyponton vannak, a kukoricaimport gyakorlatilag összeomlott, és a legfrissebb statisztikák alapján a fogyasztói árak deflációs jeleit mutatják, amit jelentős élelmiszerárcsökkenés generál - számol be a Bloomberg.

A kínai kormány reakciójaként szigorúbb szabályozásokat léptetett életbe a külföldi gabonavásárlások terén, beleértve az árpa és cirok beszerzését is. Emellett a szójabab szállítmányok késlekedése is aggasztó jele az aktuális helyzetnek. Ezek az intézkedések azt jelzik, hogy...

Peking nem habozik alkalmazni a kereskedelmi korlátozásokat, főként a prémium termékek vonatkozásában, amelyek a háztartások megszorításainak legnagyobb terheit róják.

A kormány éves törvényhozási ülésszakán, amely ezen a héten zárul, emelte a termelési célokat és a tartalékok felhalmozására szánt költségvetést is. A rekord gabonatermés és az ebben az időszakban felhalmozott tartalékok kiépítésére irányuló eltökéltség mögött álló erőfeszítések a kormányzati politika központi elemei.

Mindeközben Kína továbbra is növeli függőségét Brazília szójababimporttól, amelyek az év nagy részében felülmúlják az amerikait. Az amerikai szójababra kivetett 10%-os vám valószínűleg kevés hatással lesz a következő hónapokban, tekintettel a világtermelés szezonalitására.

Azonban a kormány továbbra is törekszik a gazdaság beindítására és a fogyasztók vásárlóerejének növelésére, amely változásokat hozhat az importpolitikában, különösen ha az éghajlatváltozás okozta szélsőséges időjárási viszonyok befolyásolják a terméshozamokat.

Related posts