A bútorszerelés szinte tragédiába torkollt, amikor az egyik szememre súlyosan megsebesültem.

A Miskolci Törvényszék tizenhárom év fegyházbüntetésre és tíz év közügyektől eltiltásra ítélte azt a férfit, aki két évvel ezelőtt egy ácskalapáccsal és boxerrel súlyosan bántalmazta ismerősét bútorszerelés során. Az elkövető a büntetése letöltése alatt feltételes szabadlábra helyezésre sem jogosult.
A Miskolci Törvényszék tájékoztatása alapján az események egy különös délelőtt kezdődtek, amikor a terhelt felkereste egy férfi ismerősét, hogy közösen töltsenek el egy kis időt az albérletében, miközben italoztak. Ekkor érkezett meg a későbbi áldozat, aki arra kérte őket, hogy segítsenek neki összeszerelni egy ágyat a lakásában. A munka során mindannyian alkoholt fogyasztottak, és a légkör baráti beszélgetésekkel telt. Ám idővel a hangulat megváltozott, és feszültség támadt a terhelt és a későbbi áldozat között, ami szidalmazásra vezetett. A helyzet eszkalálódott, és dulakodásra került sor. A harmadik férfi, aki próbálta megfékezni a konfliktust, végül kénytelen volt elhagyni a lakást, miután nem tudta szétválasztani őket.
A lakásban két férfi közötti vita egyre hevesebbé vált, és hamarosan elfajult. Az elkövető dühében legalább ötször fejbe sújtotta riválisát egy ácskalapáccsal, majd egy fém boxerrel is megverte, végül egy rúgással zárta le a támadást. Az áldozat súlyos sérülései következtében eszméletlenül hevert a társasház folyosóján. Ezt a kihasználható helyzetet észlelve az elkövető gyorsan cselekedett, és ellopta a lakásból az áldozat mobiltelefonját.
Az áldozat súlyos, életveszélyes állapotba került, amely következtében maradandó egészségromlás lépett fel, és a bal szemének látásvesztése is permanentessé vált. A bíróság a támadót 13 év fegyházbüntetésre ítélte, figyelembe véve a különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés kísérletét és a kifosztás bűntettét, mindezt úgy, hogy a vádlott nem jogosult feltételes szabadlábra helyezésre.
A büntetés kiszabása során a törvényszék enyhítő körülményként értékelte a terhelt büntetlen előéletét és azt, hogy a cselekmény kísérleti szakban maradt. Súlyosító körülmény volt ugyanakkor a kitartó elkövetés, és az a tény, hogy az áldozat többszörös maradandó fogyatékossággal járó sérülést szenvedett. A támadó és védője felmentésért, illetve enyhítésért fellebbezett, az ügyészség három munkanap gondolkodási időt tartott fenn a jogorvoslati nyilatkozat megtételére.