A kórházi fejlesztésekre egyre több pénz áll rendelkezésre, míg a népegészségügyi működési költségek finanszírozása csökkent.
A szociális és gyermekvédelmi, gyermekjóléti feladatellátás és irányítás intézményei" személyi kerete csökken, míg a Bethlen Gábor Alap 3,3 milliárdot kap.
A kormány a szerda este megjelent közlönyben ismét módosította az egyre zavarosabbá váló költségvetést. Ahogy azt már megszokhattuk, ezúttal is az államháztartási törvény adta felhatalmazásra hivatkoznak.
Mindegyik döntés az idei költségvetésre vonatkozik, pedig az évből már csak pár nap van hátra. Sok tételből faragnak le kisebb-nagyobb összegeket, a legnagyobbat az atomerőmű-építésért felelős Paks II. Zrt. tőkeemelésére szánt keretből: 7,8 milliárd forintot. De a Belügyminisztérium is 1,1 milliárddal kevesebbet fordíthat személyi kiadásokra, mint amit beterveztek.
Az Országos Kórházi Főigazgatóság beruházási kerete 4 milliárddal nő, viszont a sokszor változott nevű, Müller Cecília tiszti főorvos vezette Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ 2,5 milliárddal kevesebbet költhet dologi kiadásokra, tehát a napi működésére. Csökken a "szociális és gyermekvédelmi, gyermekjóléti feladatellátás és irányítás intézményei" személyi kerete is, bár viszonylag kisebb összeggel, 140 millió forinttal.
A pluszjuttatások kedvezményezettjei között most sem marad ki a Külgazdasági és Külügyminisztérium, amely a költségvetési átcsoportosítások során ismét kiemelt figyelmet kap. A minisztérium alá tartozó szervezetek és szakmai programok támogatására 6 milliárd forinttal több forrást biztosítanak. Emellett a határon túli magyar közösségek támogatására létrehozott Bethlen Gábor Alap két külön soron összesen 3,3 milliárd forinthoz jut, az egyik sor címe pedig "nemzetpolitikai célú támogatások".
Új kormányrendelet lépett életbe, amely a kormánytisztviselők munkába járásának támogatását hivatott erősíteni. Az eddigi szabályozás értelmében a kormányzati szervek csupán "helyi utazásra szolgáló bérletet" biztosíthattak az alkalmazottaiknak. Azonban a csütörtöktől hatályos változtatás lehetővé teszi, hogy mostantól "helyi utazásra szolgáló bérletet, helyközi vármegyebérletet vagy országbérletet" is nyújtsanak. Fontos megjegyezni, hogy ez a módosítás nem kötelező, csupán egy új lehetőséget kínál a kormánytisztviselők munkába járásának megkönnyítésére.