Elhunyt Z. Halmágyi Judit, a neves építész, aki számos jelentős budapesti épület megálmodója volt. Munkássága maradandó nyomot hagyott a főváros arculatában, és tervezései évtizedek óta formálják a város életét.

Generációjának egyik legtehetségesebb építészeként emlékeznek rá.
62 éves korában meghalt Z. Halmágyi Judit építész, több fontos budapesti épület tervezője - írja az Építészfórum. Generációjának egyik legtehetségesebb építésze volt.
Z. Halmágyi Judit 1962-ben látta meg a napvilágot Budapesten, ám gyermekkora egy részét Algériában töltötte, ami különleges színt vitt életébe. A Budapesti Műszaki Egyetem falai között szerezte meg alapdiplomáját, majd mesterdiplomáját is itt kapta meg, végül Pécsett védte meg doktori disszertációját, amely PhD-fokozatot eredményezett. Pályafutása kezdetén nyolc éven át Virág Csaba stúdiójában dolgozott, ezt követően a Lakóterv megszűnését követően közös irodát alakított ki a neves építésszel. Az ezredforduló után hét éven át Erick van Egeraat budapesti irodáját irányította, majd 2007-ben megalapította saját vállalkozását, a ZHJ Architects-t.
1988 óta tanított és a fővárosi városképi bizottságban tevékenykedett, emellett aktívan részt vett az európai Duna Stratégia megalkotásában is. Rövid ideig a Fővárosi Közgyűlés tagjaként is dolgozott. Bár csak egy nyári szezon erejéig, de az ő kezdeményezésének köszönhetően hosszú évtizedek után újra megjelentek az uszálystrandok a főváros életében.
Számos irodaház és a Deák-palota felújításának tervezésében aktívan részt vett. Korai jelentős munkái közé tartozik a Virág Csabával közösen tervezett két irodaház a Kálvin téren, de kiemelkedő projektjei között említhetjük az Erick van Egeraattal és Tiba Jánossal közösen megálmodott ING-székházat a Dózsa György úton, valamint a Deák-palota rekonstrukcióját, amelyet Király Zoltánnal közösen valósított meg a Deák Ferenc utcában – ez utóbbi munkáért Pro Architectura díjat nyertek. A pasaréti Akadémia Park városfejlesztési koncepciójáért az International Property Awards elismerését érdemelte ki, ezen a versenyen a Trafó irodaház és a mesterterv is külön díjazásban részesült. Emellett ő irányította a Szent Ferenc sebei templom és a Szent Erzsébet Gyógyító Nővérek budai épületegyüttesének műemléki rekonstrukcióját is, és számos projektet tervezett külföldön is.