Katar kifejezte, hogy nem aggódik az Egyesült Államok lépései miatt.


A katari energiaügyi miniszter nem tart az amerikai LNG-export növekedésétől, és bírálta az EU átvilágítási irányelvét - számolt be a Cnbc.

Katar energiaügyi minisztere nyugodtan tekint Donald Trump megválasztott amerikai elnök azon ígéretére, hogy feloldja a cseppfolyósított földgáz (LNG) exportjának felső határát. A miniszter szerint

A folyamatosan növekvő globális kereslet következtében elengedhetetlenné válik minden új gázforrás kiaknázása.

Ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy az LNG-projektek kidolgozása és megvalósítása jelentős időt igényel.

Saad Sherida Al Kaabi, Katar energiaügyi minisztere és a QatarEnergy állami gázipari vállalat vezérigazgatója kritikáját fejezte ki az Európai Unió új vállalati átvilágítási irányelveivel kapcsolatban. Szerinte a 2027-ben bevezetésre kerülő vállalati fenntarthatósági átvilágítási irányelv (CSDDD) komoly kockázatokat hordozhat az európai gazdaságok számára. Al Kaabi hangsúlyozta, hogy az EU-nak alaposan át kellene gondolnia ezt a szabályozást, mivel az a nagyvállalatok számára a környezeti hatások azonosítását és kezelését írja elő működésük során. A miniszter figyelmeztetett arra, hogy ezek az intézkedések akár a vállalatok bevételének 5%-át is érintheti, ami jelentős hátrányt jelenthet az európai cégek számára.

Al Kaabi a CNBC-nek adott interjújában hangsúlyozta, hogy nem érez aggodalmat Trump terveivel kapcsolatban. "A jövőben több gázra lesz szükség, legyen szó az Egyesült Államokról, Katarról vagy más forrásokról. Ezért az új cseppfolyós földgáz (LNG) beáramlása és a fokozódó verseny egyértelműen üdvözlendő" - nyilatkozta a dohai fórumon.

A miniszter hangsúlyozta, hogy az LNG-projekt megvalósítása rendkívül összetett feladat. "Amennyiben ma hozunk döntést egy LNG-létesítmény vagy egy exportlétesítmény kialakításáról,

A folyamat befejezése, amely során a rendszert üzembe állítjuk és teljes működőképessé tesszük, körülbelül hat-tíz évig tarthat.

- Emelte ki Al Kaabi.

Az Egyesült Államok és Katar manapság a globális cseppfolyósított földgáz (LNG) piacának két legnagyobb szereplője, közösen közel 50%-os részesedéssel bírnak. Az idei évben a verseny élesedett a két ország között, különösen miután Európa úgy határozott, hogy fokozatosan leépíti az orosz vezetékes gázra való hagyományos függőségét. Ezt a helyzetet kihasználva az amerikai szállítók gyorsan reagáltak, és sikeresen átvették a keletkezett ellátási hiányt.

Related posts