Mérő Vera kételyeit fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy a lúgos orvos ügyében eljáró bíró a saját megítélése alapján hozott döntést.


Mérő Vera aktivista-író friss Facebook-bejegyzésében éles kritikát fogalmazott meg Bene Krisztián lehetséges feltételes szabadlábra helyezésével kapcsolatban. Vera megkérdőjelezi, hogy Szokol László bíró valóban saját belátása szerint hozta-e meg döntését az ügyben, továbbá éles szavakkal bírálja az áldozatok védelmét szolgáló, jelenleg érvényes jogszabályokat is. Szavai rávilágítanak arra, hogy a jogi keretek mennyire nem biztosítanak megfelelő védelmet a sértettek számára, és felhívja a figyelmet a rendszer hiányosságaira.

"Szokol Attila büntetés-végrehajtási bíró úgy érezte, itt az ideje, hogy neve bekerüljön a jogtörténet lapjaira" - fogalmazott Mérő Vera szerdai Facebook-posztjában.

Az aktivista-író friss bejegyzésében kifejezte véleményét a legújabb hír kapcsán, amely szerint Bene Krisztián, aki a lúgos orvosként vált ismertté, esetlegesen feltételes szabadságra kerülhet. Ez a lehetőség attól függ, hogy a Fővárosi Törvényszék mikor hozza meg a végleges döntését, amire a következő hetekben lehet számítani.

Ha a döntés politikai jellegű, szeretnénk emlékeztetni az érintettet, hogy ismételten téves útra léptek.

Mérő bejegyzésében ezt fogalmazta meg:

Mérő Vera bejegyzésében arra is rámutat, hogy az ügy potenciálisan gumicsontként funkcionálhat a kormány számára.

Tavaly a kegyelmi botrány miatt az akkori "szokolbíróúr" nem engedhette meg magának, vagy nem engedték meg neki, hogy nőnap alkalmából, március 8-án mintegy három évet lenyessen a jogerős ítéletből. Azóta azonban sok minden történt a hazai közéletben.

Írásában megkérdőjelezi, hogy Szokol László saját belátása szerint döntött-e így, vagy esetleg inkább valami külső behatás motiválta.

Továbbá kifogásolja azt az újnak mondható intézményt is, melynek keretein belül a büntetés-végrehajtási bírónak kötelező fogadnia a sértettet mielőtt a vádlottat feltételesen szabadságra helyezné. Ezzel szerinte az a gond, hogy a sértett meglátásait írásban átadják az elítéltnek, ez pedig félelmet kelthet az áldozatban.

Kiderült, hogy az új jogszabály értelmében, ha az áldozat kifejezi, hogy fél, és nem akarja, hogy a bántalmazója korábban szabaduljon, akkor részletes indoklással kell alátámasztania félelmét. Ezt az indoklást aztán átadják az elítéltnek, mintha csak emlékeztetni próbálnák arra, hogy miért is ül börtönben.

- fogalmazott Renner Erika, egyedi megfogalmazásban.

Ebben az esetben Renner Erikát is kihallgatták Bene Krisztián ügyében, aki a félelme miatt nem élt a "jogával".

Related posts