Hatalmas erejű földrengés sújtotta Tibetet, amely tragikus következményekkel járt, és sajnos sok ember életét követelte.
A kínai állami média szerint a károk is jelentősek, a régióban az áram- és vízellátás is szünetel.
Legalább 53 ember meghalt, 62-en pedig megsérültek, miután nagy erejű földrengés rázta meg Kína tibeti régióját - írja a BBC.
Az amerikai földtani intézet legfrissebb jelentése alapján kedd reggel, helyi idő szerint körülbelül 9 órakor, 7,1-es magnitúdójú földrengést regisztráltak Sigace városának közelében, körülbelül 10 kilométeres mélységben. Az esemény után több utórengés is történt, és a környező területeken, például Nepálban és India egyes régióiban is enyhébb földmozgásokat tapasztaltak.
A kínai állami média híradása szerint egy "6,8-as erősségűnél némileg gyengébb" földrengés rázta meg a térséget, amely következtében több mint ezer épület sérült meg. A jelentésekből kiderül, hogy az áram- és vízellátás is megszakadt a környéken. A tragédia nyomán Hszi Csin-ping kínai elnök sürgette a gyors és átfogó keresési és mentési műveletek megkezdését, hogy a lehető legjobban csökkentsék az áldozatok számát és segítsenek a lakosság kitelepítésében.
A földrengések a térségben mindennapos jelenségnek számítanak, mivel egy jelentős geológiai törésvonal mentén helyezkedik el. 2015 áprilisában a nepáli főváros, Katmandu környékén bekövetkezett 7,8-es magnitúdójú földrengés tragikus következményekkel járt, hiszen majdnem 9000 ember életét követelte.
Sigace Tibet egyik legmeghatározóbb városa, amely a tibeti buddhizmus szívében helyezkedik el. Itt található a Pancsen Láma, a vallás egyik legfontosabb képviselőjének székhelye, ami még különlegesebbé teszi ezt a spirituális központot.