A Hegyvidék kutyapártos képviselője nem számolt be vagyonnyilatkozatában a pluszjövedelméről.


Hiányzik Pásztor Tibor, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt hegyvidéki képviselőjének a vagyonnyilatkozatából az a fizetése, amelyet pluszjövedelemként egy banktól kap az önkormányzati képviselői tiszteletdíján kívül. A képviselő titoktartási kötelezettségre hivatkozik.

Pásztor Tibor, aki az önkormányzati feladatai mellett csoportvezetőként is tevékenykedik egy pénzintézetnél, a vagyonnyilatkozatában arról számolt be, hogy a munkaszerződése alapján titoktartási kötelezettséggel bír, így nem tudja nyilvánosságra hozni a részleteket – értesült róla a HVG. A lap kérdésére a képviselő hangsúlyozta, hogy más választása nem volt, és meggyőződése szerint a jogszabályokat maradéktalanul betartotta. Ez a gyakorlat viszont felveti a kérdést, hogy ezzel az eljárással szinte bármely politikus elrejtheti a különféle juttatásait.

A HVG kérdésére, hogy nem írja-e felül a szerződésben szereplő titoktartási kötelezettséget a vagyonnyilatkozatokról szóló törvény, amely szerint a bevallásokban a további kereseteket is fel kell tüntetni, azt válaszolta a Magyar Kétfarkú Kutya Párt politikusa, hogy "ő maga is sokat gondolkozott, hogy mit válaszoljon a jövedelmi kérdésre", végül azonban a munka törvénykönyvére hivatkozva arra jutott, hogy gazdasági érdeknek tekinthető a munkabére összegének titokban tartása".

Kiemelte viszont, hogy a munkaszerződésében szereplő idézett rész már hat évvel ezelőtt került rögzítésre, így "jóval azelőtt, hogy önkormányzati képviselővé vált". Véleménye szerint tehát nem egy törvény és egy szerződés közötti jogi hierarchiát kellene elemezni, hanem két törvény viszonyát. Hozzátette azt is, hogy egy esetleges vagyonosodási eljárás keretein belül meg lehetne osztani az adatokat, de ezt is csak az említett elvek figyelembevételével.

A NAV rendelkezik a pontos összeggel, de ezt az információt nem hozhatja nyilvánosságra.

- fogalmazta meg.

Összegzésként kifejtette a lapnak, hogy nem véli úgy, hogy az általa folytatott eljárás a vagyonnyilatkozatok rendszerének kiüresedéséhez vezetne. Hozzátette, hogy ha a vagyonnyilatkozatában feltüntetné a konkrét összeget, azt a munkáltatója "teljesen jogosan értelmezhetné szerződésszegésként". Pásztor véleménye szerint nem lehet az a célja a vagyonnyilatkozatoknak, hogy gátat szabjanak annak, hogy a piaci szférában dolgozó munkavállalók önkormányzati képviselői szerepet vállaljanak.

Related posts