Amerikát súlyos kibertámadás sújtotta.

Az Egyesült Államok kormánya súlyos kibertámadásra figyelmeztetett, amelyet egy kínai hackercsoport hajtott végre amerikai távközlési cégek ellen. A támadás során jelentős mennyiségű személyes adat került illetéktelen kezekbe, és a hatóságok szerint a veszély továbbra is fennáll.
Egy rangos amerikai tisztviselő szerdán, újságírók előtt kifejtette, hogy a "Salt Typhoon" elnevezésű kínai hackercsoport tevékenységei aggasztóak.
Egy széleskörű kiberkémkedési akciót valósítottak meg, amelynek keretében jelentős mennyiségű amerikai állampolgár metaadatainak eltulajdonítása történt.
Bár a konkrét számadatokat nem hozták nyilvánosságra, a tisztviselő kiemelte a probléma komolyságát.
Úgy véljük, hogy nagyszámú amerikai metaadatait vitték el
- nyilatkozta a névtelenséget kérő tisztviselő. Kiemelte, hogy noha nem minden amerikai mobiltelefon adatai kerültek elemzésre, "a kínai kormány célkeresztjében potenciálisan rengeteg személy állhat".
A támadás kiterjedtsége jelentős: a hackerek világszerte több tucat vállalatot támadtak meg, köztük legalább nyolc amerikai távközlési és infrastruktúra-szolgáltató céget. Korábban olyan nagy szolgáltatók neve is felmerült, mint a Verizon, az AT&T és a T-Mobile, bár egyes cégek tagadták, hogy ügyfeleik adatai veszélybe kerültek volna.
A támadás során elsősorban metaadatokat szereztek meg a hackerek. Ezek olyan információk, amelyek nem tartalmazzák a telefonhívások tartalmát, de rögzítik például a hívások időpontját, hosszát és a résztvevők kilétét. Szakértők szerint ezek az adatok rendkívül érzékenyek lehetnek, hiszen részletes képet adhatnak egy személy életéről és kapcsolatairól.
A Fehér Ház számára kiemelten fontos az ügy, amely folyamatos figyelmet kap. Joe Biden elnök rendszeresen kap információkat a legújabb fejleményekről. A kormány különböző ügynökségei, mint például az FBI és a Nemzetbiztonsági Tanács, titkos tájékoztatókat tartottak a szenátoroknak a Salt Typhoon tevékenységeivel kapcsolatban.
A tisztviselő kiemelte, hogy a kínai kiberbűnözők továbbra is képesek hozzáférni az Egyesült Államok távközlési rendszeréhez, ami arra utal, hogy a fenyegetettség továbbra is fennáll. Az amerikai hatóságok folyamatos erőfeszítéseket tesznek a helyzet megoldására és a jövőbeni károk elkerülésére.