Az okostelefonok világában egy újabb izgalmas fejlődés vár ránk: az Android operációs rendszer asztali módot kap, így a telefonok teljesítménye és funkcionalitása mostantól még inkább hasonlít a számítógépekéhez. Ezzel a lépéssel a felhasználók kényelmese

Csupán egy monitorra van szükséged, és miután összekapcsoltad, az Android élményed szinte olyan élvezetessé válik egy tágas kijelzőn, mint amikor asztali számítógépen dolgozol.
Androidos okostelefonból (vagy táblagépből) asztali számítógép? A dolog nem sci-fi már most sem, például a Samsung-féle DeX is egy teljes asztali környezetet indít el, ha a mobilt monitorra kötik.
Eddig nem állt rendelkezésre egy olyan átfogó és valós tudáskészlettel rendelkező, rendszerszintű megoldás, amely mindenki számára hozzáférhető lett volna. Az Android Authority értesülései szerint a Google már gőzerővel dolgozik egy ilyen innováción. Márciusban a rendszer mélyén felfedeztek egy asztali funkcióra utaló jelet, ám akkor még nem volt lehetőség arra, hogy működésbe hozzák. Most viszont sikerült ezt aktiválni egy Pixel készüléken, és ezzel betekintést nyerhetünk abba, milyen formában jelenhet meg ez a funkció, amikor végre mindenki számára elérhetővé válik.
Fontos kiemelni: a fenti videóban bemutatott verzió még nem a végső formája, és egyelőre nem tisztázott, hogy mikor debütálhat egy stabil Android-kiadásban. Mindenesetre ez a frissítés jelentős fejlődést ígér a jelenlegi, meglehetősen alap funkciókkal rendelkező verzióhoz képest.
Megjelenít például egy tálcát és egy állapotsávot, de előbbi az igazi előrelépés - ide ugyanis ki lehet tűzni azokat az appokat, amikhez gyorsan hozzá szeretne férni. Mint a macOS/Windows/Linux rendszereknél.
Könnyedén megnyitható az alkalmazáskönyvtár is, ahol már az összes app látható, de a tálcán vannak még a legutóbb használt alkalmazások is. Lehetséges egyszerre több alkalmazás megnyitása is egymás mellett, és ezeket még méretezni is lehet. Szintén lehetséges az ablakok mozgatása is - az egész tényleg olyan, mint egy asztali operációs rendszer, még ha nyilvánvalóan nem is váltja majd ki őket. Ellenben hasznos lehet, és sok egyszerűbb funkcióra tökéletes.
Az egyes funkciók bizonyos aspektusaikban valóban párhuzamot mutatnak az androidos táblagépek képességeivel, de ez egyáltalán nem jelent gondot - a Google ügyesen alkalmazza azokat az innovációkat, amelyeket már korábban kifejlesztett, új kontextusokban.