Alsóvárosi temető: a nyugodt pihenőhely helyett brutalitás színtere Az alsóvárosi temetőben egy rendkívül sokkoló rablás történt, amely sokkolta a helyi közösséget. A bűncselekmény során a tettesek féktelen erőszakkal léptek akcióba, megdöbbentve ezzel a


Hajdan című sorozatunkban ismét visszatekintünk a régmúlt idők érdekességeire, fontos eseményeire Tolna vármegyéből.

Faddon, 50 évvel ezelőtt, egy különleges felfedezés történt, amikor a helyi Lenin Tsz négy tagja – Csehák József, Gáspár János, Horváth István és Somai László – építkezési alapárok ásása közben egy 3500 éves urnatemetőre bukkant. Ezt a szenzációs felfedezést azonnal telefonon jelentették a szekszárdi Balogh Ádám Múzeumnak. A régészek a helyszínen megállapították, hogy az urnatemető a mészbetétes kultúra népességéhez tartozik, amely körülbelül három és fél ezer esztendős. E kultúra alapvonalait még Wosinsky Mór, a szekszárdi múzeum alapítója határozta meg, mintegy kilencven évvel ezelőtt, és az ő elmélete mind a mai napig megállja a helyét. (Forrás: Tolna Megyei Népújság, 1974. november 17.)

50 ÉVE Hatvan "lapátos trófea". Gyulajon, Tolna megye világhírű dámvad- rezervátumában véget ért a lapátos agancsú dám szarvasbikák barcogásnak nevezett nász-időszaka. A körülbelül hat hétig tartó vadászatokon hatvan dámbikát ejtettek el a vadászvendégek. A zsákmányból mintegy tizenöt aranyérmes, háromnak ezüstérmes minősítése várható. A változó, esős időben szétszéledtek a kapitális lapátú dámbikák, ami nehezítette megközelítésüket. Ezzel nem zárult le a hivatalos vadászok munkája, mivel megkezdődött felkészülésük a téli vaddisznóhajtásokra és a téli vadetetésre is. (Tolna Megyei Népújság, 1974. november 14.)

50 ÉVE Frissebb hús Dunaföldvárnak, Bölcskének. A Dunaföldvár és Bölcske Egyesült ÁFÉSZ nyolc dunaföldvári és három bölcskei gazda részvételével sertéstenyésztő szakcsoportot szervezett. A szakcsoport tagjai vállalták, hogy évenként két-tizenöt sertésre szerződnek. A sertések a dunaföldvári Virágzó Tsz vágóhídjáról kerülnek tőkehúsként két helybeli és egy bölcskei üzletbe. A két településen ez év harmadik negyedében 23 mázsa sertéshús kerül a boltokba; ebből 18 mázsa a szakcsoport jóvoltából egészen frissen. (Tolna Megyei Népújság, 1974. november 17.)

**40 ÉV Után Kézrekerült a Brutális Támadó** Szekszárdon, az alsóvárosi temető középső kapujánál egy rendkívül brutális rablótámadás történt, amely sokkolta a helyi közösséget. A sértett, B. Ferenc, egy éjszakai szórakozóhelyről tartott hazafelé, amikor a támadás áldozatává vált. Az ismeretlen elkövető megragadta őt, berántotta a temető területére, ahol a földre teperte és brutálisan rugdosni kezdte. A bántalmazás során B. Ferenc olyan súlyos sérüléseket szenvedett el, hogy egy időre elvesztette eszméletét. Amikor végre magához tért, segítségért kiáltott. Ekkor a közelben haladó B. József, egy szekszárdi lakos, észlelte a vészkiáltásokat, és azonnal a sértett segítségére sietett. A támadó, látva a beavatkozást, azonnal elmenekült, de B. József megbízható személyleírást tudott adni a rendőrségnek. A bántalmazott férfit B. József felsegítette, hazakísérte, majd értesítette a mentőket. B. Ferencet súlyos sérülésekkel szállították a szekszárdi kórházba, ahol jelenleg is kórházi megfigyelés alatt áll. A támadó nemcsak a férfi kvarcóráját, hanem 450 forint készpénzét is ellopta. A rendőrség azonnal megkezdte a nyomozást, és a részletes személyleírás, valamint a környék alapos átvizsgálása alapján még aznap elfogták a fiatalkorú K. Gyula (Bugye) szekszárdi lakost, aki beismerte a bűncselekményt. Az ügy különösen súlyosnak minősül, mivel a támadás módja és a sértett állapota aggasztó jelenségként hatott a közösségre. (Tolna Megyei Népújság, 1984. november 16.)

Related posts