Természetesen, itt van egy egyedibb változat: **Új irányvonal: Az újbaloldal fókuszának átalakulása – Videóval kiegészítve** Ez a cím hangsúlyozza a változást és a fókuszváltást, miközben a videó jelenlétét is kiemeli.

Gábor véleménye szerint a modern társadalmi felépítmény mára fontosabbá vált, mint az alapvető gazdasági struktúrák. Az újbaloldal célja, hogy orvosolja a hagyományos marxizmus hiányosságait, mint például a gazdasági determinizmus problémáját.
Hozzátette, hogy a forradalmi tudat kialakulása nem véletlenszerű, hanem tudatosan formálódik. Felvetette a kérdést, hogy ki áll e folyamat mögött? Eszmetörténészeink egyöntetűen megállapították, hogy az újbaloldal esetében az értelmiség szerepe mindig is kulcsfontosságú marad: akár a tudományos igazságok felfedezésével, akár a forradalmi tudatosság közvetítésével hozzájárulnak a társadalmi változásokhoz.
Molnár Attila Károly véleménye szerint a forradalmi tudatnak a hamis tudattal szemben kell megjelennie. Mint hangsúlyozta, manapság gyakran hallani azt a nézetet, hogy a baloldal korszaka véget ért, és hogy a baloldali utópiák kritikája felesleges, hiszen ma már nem léteznek. A professzor azonban határozottan úgy véli, hogy ez nem igaz. Újból felfedezték Marx műveit, és újraéledt az emberarcú marxizmus gondolata, amelynek lényege az volt, hogy az emberi lényt meg kell szabadítani a munkától. A munka ugyanis a szükségletek kielégítésének érdekében szükséges, hogy legyen mit ennünk és viselnünk, de a kommunizmus eljövetelével elegendő termék áll majd rendelkezésre. Ezen túlmenően a gépek várhatóan megoldják a termelési problémákat, így az ember csupán olyan tevékenységeket végez, amelyekhez kedve van. Eszmetörténészeink ezt a gondolatmenetet részletesen elemezték és bemutatták.
Adásunkból az is kiderül, hogy a kultúra miként szolgálja ki az uralkodó osztályt, az újbaloldali fejtegetések közé tartozik, hogyan lehet ezt a politika részévé tenni.